Caută
Close this search box.

Jr. Recruiter

Numărul de posturi disponibile: 1

Zona geografică: București

Tip job: perioadă nedeterminată

Candidatul ideal

Formare și experiență:

  • Experiență în domeniu de minimum 2 ani;

  • Studii superioare finalizate – profil economic / psihologic / socio-uman.

Cunoștințe și abilități:

  • Abilități de organizare, comunicare, prezentare și relaționare;
  • Spirit de observare și analiză comportamentală;
  • Abilitatea de a urmări și de a soluționa mai multe proiecte de recrutare în paralel;
  • Capacitatea de a gestiona eficient timpul și de a prioritiza proiectele;
  • Abilități de lucru în echipă;
  • Cunoștințe de MS Office (Word, Excel) – nivel mediu.

Responsabilități:

  • Identifică și administrează canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
  • Concepe și postează anunțurile de recrutare, pe baza discuțiilor cu managerii de departamente;
  • Selectează candidații pe baza CV-urilor, în funcție de profilul candidatului și cerințele postului;
  • Contactează candidații selectați, în vederea programării interviurilor;
  • Participă activ în cadrul procesului de intervievare și selecție a candidaților;
  • Disponibilitate pentru deplasări.

Beneficii:

  • Program de lucru flexibil;
  • Mediu de lucru dinamic;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională.

Formular de aplicare